22 Nisan 2019 Pazartesi

http://ihasecim.com/Iframe/grafik.html

AHLAT’TA HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Ahlat’ta İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İş Birliği Komisyon toplantısı Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül başkanlığında yapıldı.

02 Şubat 2018 Cuma 10:02
Bu haber 4031 kez okundu
AHLAT’TA HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 Ahlat’ta İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İş Birliği Komisyon toplantısı Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül başkanlığında yapıldı.  Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Akgül’ün yanı sıra, Belediye Başkan A.Mümtaz Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Rafet Akgün ve komisyon üyesi kurum amirleri, mesleki kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılması planlanan kurslar, sorun ve önerilerin belirlenen bu komisyon tarafından belirleneceğini ve belirlenen tarihlerde bu toplantıların yapılacağını kaydetti. Akgül; “Hayat boyu öğrenme günümüzde artık çok önemli bir mevzu. Eskiden insanlar giderdi liseyi veya üniversiteyi bitirirdi bir meslek sahibi olurdu ve ömür boyu bu mesleği yapardı. Ama artık gelecek yıllarda bir insanın bir mesleği yaparak emekli olma ihtimali neredeyse sıfıra yakın. Muhtemelen bir mesleği yaparak emekli olacak son kuşakta bizler olacağız. Yani bizim çocuklarımız en az muhtemelen 3-4 meslek icra edip emekli olacaklar. Niçin? Çünkü 4’ncü Sanayi Devrimi dediğimiz yapay zeka, nesnelerin interneti, ciddi anlamda bu akıllı makineler hayatımızı değiştirecek. Bu hayatın değişmesi içerisinde bir kere bedene dayalı işlerin çoğu yok olacak. Teknoloji artık çok hızlı gelişiyor. Yani 10 yılda olan değişimler, insanlığın bin yılda olan değişiminden daha fazla. Öyle olunca da insanlar yepyeni yetenekler, beceriler elde etmek ve bunları çok iyi şekilde kullanmak zorunda kalacak. Bununda yolu eğitim ve öğretimden geçiyor. Ama insan devamlı okul dediğimiz sistemin içerisinde olamayacağı için bundan en önemli görev Halk Eğitimi Merkezlerine düşüyor. Belki de yeniden yapılandırılarak çok daha faal çok daha aktif bu yetenek ve becerileri kazandırma yoluna gidilecektir” dedi. Daha sonra Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimden sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Taner Dalga 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı birinci döneminde açılan kurslar ve açılması planlanan kurslarla ilgili sunum halinde bilgilendirme yaptı. Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Rafet Akgün’de 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde toplam 111 kurs açıldığını ve bu kurslardan 1045 kadın, 643 erkek olmak üzere toplam 1688 kişinin hizmet aldığını söyledi. Akgün, vatandaşın talep ettiği kursları modül ve imkanlar dahilinde açmaya çalıştıklarını ifade etti. Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ise açılacak ve açılması düşünülen kurslar için tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşların, sivil toplum ve mesleki kuruluşlarıyla işbirliği yapmaya hazır olduklarını ve desteklerini beklediklerini söyledi. Toplantı karşılıklı görüş alış-verişinde bulunularak sonlandırıldı.

Anahtar Kelimeler: Ahlat
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Ana Sayfa Sağ Blok Reklam Alanı - 2
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • AHLAT GAZETESİ-2 - ahlat haber, ahlat haberleri, adilcevaz haber, tatvan haber, bitlis haber, selcuklu mezarlıkları, ahlat belediyesi, ahlat bastonu - 01 Şubat 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner28