22 Mart 2019 Cuma

AHLAT, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR
http://ihasecim.com/Iframe/grafik.html

BİTLİS AKTİF YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ KURULDU

Bitlis ve ilçelerinde aktif olarak çalışan gazeteciler tarafından Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği (BAYGADER) kuruldu.

19 Aralık 2017 Salı 00:12
Bu haber 5127 kez okundu
BİTLİS AKTİF YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ KURULDU

   Dernek tarafından yapılan genel kurulla yönetim kurulu başkanlığına Güroymak Gazetesi kurucusu ve sahibi Halis Olcay, başkan yardımcılığına ise Bitlis Dideban Gazetesi kurucusu ve sahibi Nejdet Olcay getirildi. Kurdukları dernek hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan BAYGADER Başkanı Halis Olcay, amaçlarının Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ayrım yapmadan bir çatı altında toplayarak güçlü bir dernek olmak ve mesleğin itibarını arttırmak olduğunu vurguladı. Olcay, “İlimiz ve ilçelerimizde çıkardığımız gazetelerle 30 yılı aşkın bir süredir yerel gazetecilik yapan Olcay ailesi olarak il ve ilçelerde aktif bir şekilde gazetecilik mesleğini ifa eden meslektaşlarımızı ayrım yapmadan bir çatı altında toplamak, doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik yapmalarına olanak sağlamak ve mesleklerini icra ederken yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla dernekleşme faaliyeti içerisine girdik.Kadıköy sex shop. Bu amaçla kurduğumuz Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği ile sivil toplum kuruluşlarının bir ayağını oluşturarak Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde rol alacağız” dedi.Gerçek anlamda gazetecilik faaliyeti yapan gazetecileri derneğe üye olarak alacaklarını ifade eden BAYGADER Başkanı Halis Olcay, sözlerine şöyle devam etti: “Maalesef günümüzde her eline kalem alanın, her boynuna fotoğraf makinesi takanın kendisini gazeteci olarak lanse ettiğini ve bu mesleği çıkar amaçları doğrultusunda kullandıklarını görüyoruz. Oysaki gazetecilik sıradan yapılacak bir meslek değildir. Her şeyden önce gazetecilik ciddi bir emek ve özveri ister. Görev yaparken millet, toplum ve devlet menfaatleri her şeyden üstün tutulur. İşte bu amaçla bizde derneğimize üye alırken bunları dikkate alarak seçici olarak davranacağız. Derneğimiz şu anda en çok sarı basın kartına sahip üyelerin olduğu bir dernek. Bitlis il ve ilçelerinde gerek gazetecilik mesleğini icra eden ve gerekse ulusal ajanslarda görev yapan muhabir arkadaşların derneğimize üyeliklerini yapacağız. Ayrım yapmadan, ötelemeden, hor görmeden, küçümsemeden bu işi hakkıyla yapan gazeteci arkadaşlarımızı derneğimizin çatısı altında toplayacağız. Bitlis ve ilçelerinde gazetecilik faaliyetinin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması için çalışmalar yürüteceğiz.”

Anahtar Kelimeler: Bitlis
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Ana Sayfa Sağ Blok Reklam Alanı - 2
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • AHLAT GAZETESİ-2 - ahlat haber, ahlat haberleri, adilcevaz haber, tatvan haber, bitlis haber, selcuklu mezarlıkları, ahlat belediyesi, ahlat bastonu - 01 Şubat 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV