AHLAT’TA CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ YAPILMASI ONAYLANDI

Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban Ahlat’ta yapılması planlanan "Cumhurbaşkanlığı Köşkünün" onaylandığını bildirdi.

AHLAT’TA CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ YAPILMASI ONAYLANDI

 Geçtiğimiz Ağustos ayında Ahlat'tan başlayan Malazgirt kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ahlat'a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yapılacağının müjdesini vermesinin ardından çalışmalar hızlanırken Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ise köşkün yapımı için onay çıktığını belirtti. Konu hakkında gazetecilere bir açıklama yapan Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Cumhurbaşkanlığı forsunun dalgalandığı 3’ncü yerin Ahlat olacağını vurgulayarak, “2012 yılından bu yana yürüttüğümüz çalışmalar müjdeyle sonuçlandı. O dönem bu teklifi sayın Devlet Bahçeli beye de götürmüştüm. Allah razı olsun onunda da desteklerini gördük ve basında açıklamalarıyla desteklemişti. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Ahlat’ımızda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Köşkü onaylandı. Bu vesile ile Ahlat'ımız İstanbul ve Ankara'dan sonra Cumhurbaşkanlığı forsunun dalgalandığı 3’ncü yer olacak, gerek bölgemizde gerekse ülkemizde hak ettiği değeri görecektir. Nihayetinde Kale mevkiinde 32 bin metrekare bir alanı da bu iş için sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Bu da kabul gördü. Süratle işlemler başladı ve sayın Cumhurbaşkanımız kendi mimarını göndererek projelendirdi. Şimdi de yapım işlemleri için süreç tamamlandı. Müjdeyi buradan tüm ilimize, Ahlatlılara ve şark illerine veriyorum” dedi.

 -ÇOBAN; “İNŞALLAH CUMHURBAŞKANIMIZ YILDA 2 GÜN AHLAT’TAKİ KÖŞKTE KONAKLAYACAKTIR.”-
Süreci de çok hızlı bir şekilde ele aldıklarını ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nü 2019 yılı 25-26 Ağustos tarihlerinde yapılacak kutlamalara yetiştirmeye çalışacaklarını belirten Belediye Başkanı Çoban; “Önümüzde ki hafta içi ise zemin etüdüne başlanacak ve gelecek ekibi Ahlat'ta ağırlayacağız. Önümüzde ki süreci çok daha hızlı bir şekilde ele alacağız. Artık Ahlat, inşallah şark vilayetlerinin de bütün ağırlama merkezi olarak bulunacağı bir önem arz ediyor. Çünkü sayın Cumhurbaşkanımız İnşallah yılda 2 gün burada bulunacaklar. Bizzat-ı Devletlerinin talimatlarından bunu algılıyoruz. Böyle olunca da İnşallah Ahlat yeniden bir buluşma merkezi olacak. Türkiye'nin buluşma merkezi olacak. Şarkın özellikle buluşma merkezi olacak. Devletimizin ve Cumhurbaşkanlığı makamının forsu burada ayrı bir ithaf, işaret fişeği tarihi yeniden sahiplenme adına Türk milletinin kararlılığını ortaya koyma erdemidir. Tüm gücümüzle sayın Cumhurbaşkanımızın bu teveccühüne koşarak gidiyoruz. Çünkü 1071'den sonra birde bugün sayın Cumhurbaşkanımızın böyle tarihin stratejik bir noktasına ithafını yeniden görmek bu milletin yeniden dirilişi anlamına da geldiği inancını taşıdığımızı paylaşıyoruz. Burası tarihte ki gibi 80 milyonun ortak gelişim merkezleri arasında yer alacak. Bu heyecanla da sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarlığımızı ve şükranlarımızı arz ederken, halkımıza da bu müjdeyi beyan ediyoruz. Ahlatlı bu heyecanla da Cumhurbaşkanımızın bu yıl diyelim inşallah 2019'da ağırlanacağı günü bekliyor. Bunu tek Ahlat değil ilimiz, tüm şark vilayetleri bu heyecanı bekliyor. İnşallah o günü biz bir bayram edasıyla kutlayacağız. Bu mücadelemizde bizi yalnız bırakmayan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkan Yardımcımız sayın Vedat Demiröz, Milletvekillerimiz sayın Cemal Taşar ve sayın Vahit Kiler'e, valimize, kaymakamımıza ve tüm bürokratlarımıza şükranlarımı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 00:37

Ahlat Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Necat Ülgen.
Necat Ülgen. - 6 yıl Önce

Lütfen doğru söyleyelim.Bugün aday olanların hangisi bu ifareleri kullanacak ýetenekteide kişi Ahlat a o o Başkan olsun.

SIRADAKİ HABER