Hemşerimiz Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Ahlatlı hemşerimiz Dr. Hamza Aydoğdu, Aksaray Valiliği’ne atandı.

Hemşerimiz Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Ahlatlı hemşerimiz Dr. Hamza Aydoğdu, Aksaray Valiliği’ne atandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararıyla Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Bitlis Ahlatlı hemşerimiz Dr. Hamza Aydoğdu, Aksaray Valiliği’ne atandı.Aydoğdu’nun atanması ilçede sevinçle karşılanırken bir çok kişi sosyal medya hesaplarından Vali Aydoğdu için tebrik mesajları yayımladı.

10 Ocak 1975 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokul eğitimini Ahlat ilçesinde, lise Eğitimini Bitlis Ticaret Lisesinde tamamlayan Aydoğdu, Kayseri Erciyes Üniversitesinde Muhasebe eğitimi aldıktan sonra yine aynı üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Van 100. Yıl Üniversitesinde, doktorasını Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.Aydoğdu’nun dershane öğretmenliği ve yöneticilik ile başladığı meslek hayatı, Millî Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak geçişi ile devam etmiş; Bakanlık Müşavirliği, Daire Başkanlığı, Eğitim Grup Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı gibi farklı kademelerde görev yapmıştır.Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde üstlendiği görevlerde kısa sürede önemli başarılara imza atarak kurumun en yetkin kişilerinden biri hâline gelen Aydoğdu 10 Haziran 2014 tarihinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne asaleten atanmıştır.Bakanlığın pek çok önemli projesinde imzası olan Aydoğdu, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sürecinde de gerek çalışanları gerek öğretmenler gerekse öğretmen aday adayları ile ilişkileri ile ön plana çıkmıştır. Zeki ve çalışkan bir eğitimci olarak tanınmakta, sosyal medyadaki aktifliği, görev alanındaki hareketliliği ve kapısı her daim herkese açık biri olması dolayısı ile sevilen genç bürokratlar arasında yer almaktadır.Farklı dönemlerinin değişmeyen isimlerinden olan ve genç yaşına rağmen Bakanlığın hafızası olarak anılan yegâne isimlerden biridir. Eğitim ve kültür; liderlik ve yöneticilik; insan kaynakları yönetimi ve etkili iletişim; motivasyon ve kendini geliştirme; sosyal sorumluluk alanlarında pek çok seminer vermiş yine bu alanlarda onlarca makale yazmıştır.

Ahlat Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER