MUHTARLARDAN CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ’NE TAM DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat’ta Cumhurbaşkanlığı köşkü müjdesine ilçede görev yapan Mahalle ve köy muhtarları tam destek verdi.

MUHTARLARDAN CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ’NE TAM DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat’ta Cumhurbaşkanlığı köşkü müjdesine ilçede görev yapan Mahalle ve köy muhtarları tam destek verdi. Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban’ın makamında bir araya gelen mahalle ve köy muhtarları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ Ahlat’a “Cumhurbaşkanlığı köşkü” müjdesinin sevindirici olduğunu belirterek, Ahlat’ta köşkün yapılması için tam destek verdiklerini ve her türlü katkı sağlayacaklarını ifade etti. Muhtarlar bu süreçteki katkı ve çabalarından dolayı da Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz teşekkür ederek, alınan karar doğrultusunda Cumhurbaşkanı Köşkünün Ahlat’ta yapılması için belediye başkanına tam destek verdiklerini ifade ettiler. Malazgirt Zaferi’nin 947. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Ahlat’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve Bitlis Valisi ile görüşme sonucunda Ahlat ilçesinde 1071 metrekare oturma olan, 10 dönüm üzerine bir “Cumhurbaşkanlığı köşkü” kurulması kararı alındı. Alınan karar doğrultusunda kısa süre içerisinde çalışmalara başlanarak, köşkün Ahlat ilçesine kazandırılmasına hız verildi. Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ilk önce köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek fikir telakkisinde bulundu. İlçede Cumhurbaşkanlığı köşkünün yapılabileceği alanlar üzerinde istişare edildi. Alınan karardan duydukları memnuniyeti dile getiren Köy ve Mahalle muhtarları yapılacak çalışmaların ilçenin sosyal kültürel ekonomik ve turizminin gelişmesine de önemli katkı sağlayacağını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.

-Ahlat’a “Cumhurbaşkanlığı Köşkü”-
 “Bu bir işaret fişeği” deyip Ahlat’a “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:  “Bugün sabah Ahlat’taydık, tarihimizde çok önemli bir yeri olan bu güzel ilçemizde Selçuklu Meydan Kabristanını ziyaret edip, Kur’an-ı Kerim Tilavetine ve duaya iştirak ettik. Ardından Çarho Mesire Etkinlik alanını arkadaşlarımıza bıraktık ve buraya alana geldik. Sağ olsun sayın Bahçeli bir ziyaretinde 26 Ağustos’u konuşurken Ahlat’ı şöyle değerlendirirken güzel bir hatırlatmada bulundu. Dediler ki; 'Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır.' Çünkü Sultan Alparslan otağı oraya kurdu. Biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağı kuralım. Bu gün vali ve belediye başkanımızla da görüştük. Onlar 1071 metrekare bir yer düşünmüşler, dedik ki olmaz. 1071 metrekare oturma alanı olur, bir de bunun çevre düzenlemesini yapacağız, en azından 5 dönüm. Belediye başkanımız da coştu 'Tamam biz bunu 10 dönüm yaparız' dedi. Şimdi orada inşallah böyle bir otağı merkezini yapacağız. Selçuklu mimarisi ile inşallah çok kısa zamanda onu da bitirip, geldiğimizde hem oraya uğrayacak, ondan sonrada Malazgirt’e geleceğiz. Bu bir işaret fişeğidir, inşallah sonu da hayır olur.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 14:56

Ahlat Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER